Cemalpaşa Mah. Gazipaşa Cd. Sabancı Apt. Altı

Klima Montajı

Klima Montajı

Klima montajı, ürün alınırken önem verilmesi gereken konulardan birisidir. Klima her ne kadar kaliteli olsa bile doğru bir şekilde montajının yapılmaması klimanın verimini etkiler.

Montaj yapılırken bir çok dikkat edilmesi gereken teknik nokta vardır. montaja gereken önemin verilmesi ile klimanızdan verim alabilirsiniz.Klima montajının yanlış bir şekilde yapılması ve çok arızaya, klimanın bölümünü etkilenmesine,  enerji tüketiminin fazla olmasına yol açabilir. Biz İncekaş Klima olarak en kaliteli malzeme ve tecrübe ile klima montaj hizmeti veriyoruz.

Klima montajı nasıl yapılır?
Klima montajı için öncelikle kaliteli bir ekip gerekir. Ekibin bilgi birikiminin yüksek, tecrübesinin fazla olması önemlidir. Biz klima montaj servisi olarak 15 yıllık birikim ile en yüksek kalitede montaj hizmeti sunmaktayız.
Kaliteli bir klima montajı için klima ürününün tanınması çok önemlidir. Söz konusu marka klimanın çalışma sistemi teknolojisi, özellikleri, hassas noktaları ve gereken yedek parçalarının doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekir. Biz firma olarak bu hususlar üzerinde ekibimize gerekli eğitimleri vermekteyiz.

Montaj sonrası verimlilik kontrolünün yapılması  müşteri memnuniyeti için önemlidir. Klima montaj olan yapıldığı odanın büyüklüğü vesair hususlar göz önüne alınarak montaj yapılmalıdır. Klimanın ısıtma ve soğutma kapasitesi ve oda ile uyumu önem taşır. Bu nedenle alınan klima markasının ve klima büyüklüğünün montaj yapılacak yaşam alanı ile uygun olup olmadığının  tespitinin yapılması gerekir. Klima söz konusu şartlara uygun değilse montajının yapılması için başka bir ortamda ya da oda müşteriye önerilir.

Montaj yer tespiti
Klima montajının yapılacağı yer tespitinin en doğru şekilde belirlenmesi gerekir. Gerek verimlilik gerekirse görsel sunum göz önüne alınarak tespit yapılır.

Montajda doğru malzeme kullanmak
Montajda kullanılan malzeme direkt olarak klimanın verimliliğini etkiler. Öncelikle kullanılacak malzemenin klima modeline uygun olması gerekir. Bir diğer önemli husus ise malzeme seçimidir. Biz klima servisi olarak en uygun ve kaliteli yedek parçaları kullanmaktayız.

Montaj aşamaları nelerdir?
-Ilk olarak klimanın montajını yapılacağı ortamın verimliliği test edilir.
-Odanın neresine klimanın montajı edileceği belirlenir.
-Klimanın iç ünitesinden montajı belirlenen yere yapılır.
-Akabinde dış ünite 3 ünite ile paralel olmak üzere montajı yapılır.
-Bakır boru ve Su Gider yolu için tesisat döşenir.
-İç ve dış ünite için gerekli elektrik tesisatı yapılır.
-Klima çalıştırılarak klima gazını yeterli olup olmadığının kontrolü sağlanır, klima gazı yeterli değilse takviye yapılır.
-Klima çalıştırılarak düzgün şekilde çalışıp çalışmadığı test edilir.

Klima montajında müşteri memnuniyeti
Tüm hususlardan daha da önemlisi olan müşterinin memnun olmasıdır. Alınan ürünün en doğru şekilde çalışacak ve en kaliteli malzemeler ile montajının yapılması garanti edilmelidir. Müşterinin memnuniyeti klimanın çalışması ve verimliliği ile doğru orantılıdır. montajın görsel anlamda kirlilik taşımaması gerekir. Örneğin  kablolar, görsel olarak kötü görünen bakır boru tesisatı gibi durumların önüne geçilmesi gerekir . Biz İncekaş Klima servisi olarak tüm bunları göz önünde bulundurup görsel kaliteyi de etkilemeden montaj yapmaktayız.

Hangi klima markalarına montaj hizmeti verilmektedir?
Klima servisi olarak tüm marka ve modellere  montaj hizmeti vermekteyiz. Klima çeşidi olarak duvar tipi klima, salon tipi klima, kanallı klima, inverter klima, Multi tipi klima, yer tipi klima modellerinin montajını en kaliteli şekilde sağlamaktayız.

Klima montajında dikkat edilmesi gerekenler
Montaj esnasında sık olarak yapılan hatalara değineceğiz. yanlış sigorta kullanımı yanlış kablo kesme, klima için verimsiz olacak voltaj ayarı gibi hususlar montaj sırasında dikkat edilmesi gereken hususlardır. Klima montaj hizmetinde 15 yıllık deneyimimiz ile teknik anlamda en doğru şekilde montaj hizmeti vermekteyiz.

Sonuç olarak söylemek gerekir ki klima montajı klimanın kalitesi için hayatı bir unsurdur. profesyonel deneyimli tecrübeli ekibimiz ile en yüksek verimi alabileceğiniz klima montaj hizmetini sizlere sunmaktayız.

Call Now ButtonHemen Ara