Cemalpaşa Mah. Gazipaşa Cd. Sabancı Apt. Altı

Klima Nedir?

Klima nedir?

  • İnsanların huzurlu çalışabileceği ve rahat eğlenebileceği bir ortamın oluşturulması için suni yollarla yada teknolojik yöntemlerle atmosferik çsafha koşullarının değiştirilerek ısıtma icap ettiğinde soğutma işlemine tabi tutulması munasebetiyle yaşamımızı huzurlu sürdürebileceğimiz bir ortamın oluşmasını elde eden suni yolların ve teknolojik yöntemlerin bütününe İklimlendirme denir.

Klimalar ortamda bulunan havayı alıp içeri ısı değişikliği yaparak aynı anda içerinin silkilason kararı tozları iç unite hava filtrelerinde biriktiren konfor amaçlı kullanılan bir cihazdır.

Bir başka deneyimle klima insanların daha huzurlu ve bereketli olarak yaşayabilmesi yada bazı şeyleri koruyabilmesi yadaçalıstırabilmesi için kapalı ortamın havasını:

-Soğutan
-Nemini alan
-Nemlendiren
-Isıtan(isteğe bağlı)
-Taze hava veren(isteğe bağlı)
-toz ve partikülleri filtreleyen cihazdır.-
-Klima Çeşitleri İçin Tıklayınız
-Klima nelerdir ? Klimanın Çalışma Prensipleri
-Klima nelerdir sorusuna Klimanın çalışma prensibi, klima aletinin belirli bir basınç ortamında bulunan sıvı haldeki s-oğutucu gazın beklenen sıcaklıkta buharlaştırılması ve buğu halden yeniden sıvı hale geçmesidir. Çalışma prensibini termodinamiğin ikinci kanunu açıklar.

Dolaşım sıvısı olarak kullanılan gaz bir kompresör yardımıyla emilip sıkıştırılarak sıvı hale getirilir. Sıkıştırma esnasında açığa çıkan ısı bir fan motoru vasıtasıyla atmosferik çevreye (dış mekana) atılır . Bu sıvı daha sonraki aşamada genleşme valfi vasıtası ve üzerindeki basıncın küçültülmesi ile bulunduğu ortamdan ısı alarak gaz haline dönüşür. Bu esnada bulunmuş olduğu ortamdan ısı aldığı için ortam sıcaklığını da yükseltmiş veya düşürmüş olur. Soğutma akışkanı kompresör tarafındanemilerek dolaşım aynı şekilde tekrarlanır.

İncekaş Teknik Klima servisi Sizlere Her zaman Bilgilendirir. klima Servisi Hizmetimizden Memnun olmanızı temenni eder.

Call Now ButtonHemen Ara