Cemalpaşa Mah. Gazipaşa Cd. Sabancı Apt. Altı

KLİMA SÖKME-TAKMA ÜCRETİ

Klima Nasıl Temizlenir?

KLİMA SÖKME TAKMA ÜCRETİ

Klima sökme-takma fiyatı Adana İncekaş Klima Servisi olarak sadece 50 TL‘dir.Klimalarınızın nasıl çalıştığını ve hassas noktalarını en iyi deneyim ve kalite ile sizlere sunmaktayız.

ADANA’DA KLİMANIN ÖNEMİ ve KLİMA SÖKME TAKMA ÜCRETİ

Sıcak bir yaz gününde serin bir esinti … hissediyor musun? Canlandırıcı değil mi En iyi yanı, bir klima sisteminiz olduğundan evinizin içinde serin ve rahat olmanızdır. Ama ne yaptığını gerçekten biliyor musun? Ya da nasıl yapıyor? Önemli mi? Evet öyle! Soğutma sisteminizin nasıl çalıştığını anlamak size iki şekilde yardımcı olacaktır:

  • Düzenli klima bakımın sadece lüks değil, neden bir zorunluluk olduğunu anlayacaksınız; ve

 

  • Enerji maliyetlerinde harcadığınız her kuruştan en iyi nasıl yararlanacağınızı bileceksiniz. Temeller İlk önce bazı temel bilgiler üzerinde duralım. Her klima sistemi (ayrıca soğutma sistemi veya AC olarak da bilinir) bir termostata sahip olmalıdır. Termostat, evinize istediğiniz sıcaklığı ayarlayarak sisteminize ne zaman ve ne kadar süreyle çalışacağınızı söylersiniz. İçinde 72 derece olmasını istediğinizi varsayalım. Termostat, hava sıcaklığının 72’nin üstünde yükseldiğini hissederse AC’yi açar. Soğutma ünitesi daha sonra ısıyı evinizden çıkarır. Daha sonra termostat havayı 72 derecelik bir soğuma hissettiğinde AC devre dışı kalır.

    0 532 252 39 39 -Tıkla ve Ara

 

Basit termostatlar, sıcaklığın ayarlanan sıcaklığınızdan birkaç derece yukarı veya aşağı inmesini sağlar, böylece soğutma üniteniz çok fazla açıp kapanmaz. Daha gelişmiş termostatlar, AC’nin ne kadar sıklıkta çalışacağını hesaplayabilir ve böylece sıcaklığın yukarı ve aşağı sıcaklık salınımı olmadan sabit kalmasını sağlar. Klimalar – Nasıl Çalışırlar? Birçok insanın Klima nasıl çalıştığını gizemlidir, ancak bu karmaşık değildir. Bir soğutma sistemi aşağıdaki iki kısma sahiptir:

Bir Sirkülasyonlu Fan / Bobin birimi veya ‘iç ünite’ ve bir Kompresör / Yoğuşturma birimi veya ‘dış ünite’. (Çoğu durumda Sirkülasyonlu Fan / Bobin birimi evinizin içinde bulunur.Ama bir ‘ambalajlı üniteniz’ varsa her iki parça da bir araya getirilir ve dışarıda bulunur.Yalınlaştırmak için bunları ‘iç ünite’ ve ‘dış ünite’ olarak adlandıracağız ‘). İşte bir Klima’nun nasıl çalıştığını anlamak için bir anahtardır: Bir AC serin hava yapmaz, daha ziyade evinizdeki sıcaklığı evinizin dışına aktarır.

Açıklamama izin ver. ‘Dış ünite’ soğutma sisteminizin kalbi. Klima sökme takma fiyatları ise bu konuda çok önemlidir.Termostat gelmesini söylerse, pompa benzeri kompresör, soğutucuyu küçük bir memeden sis gibi “iç ünite” içindeki bir bobine iter. Bu sis çok soğuk ve bir araba radyatörüne benzeyen bobini soğutuyor.

Ünitedeki fan evden bir filtre vasıtasıyla ve bobinden hava çeker. Evinizdeki sıcak hava, bobinin ısınmasıyla ısınır, ancak havayı soğuarak evinize üflenir. ‘İç ünitenin’ bobinden çıkan soğutucu artık daha sıcaktır ve kompresörün bulunduğu yere gider. Ardından, kompresörü çevreleyen başka bir bobine pompalanır. Bu bobinde artık çok sıcak bir sıvıdır. Sıcak bir yaz gününde bile dışarıdaki hava, ‘dış ünitenin’ ortasındaki fanı kullanarak bu bobini hala soğutabiliyor. Şimdi soğutucu soğutuldu, böylece kompresör iç ünitedeki küçük memeden içeri itti. Ve döngü devam ediyor. Açıklamak için bir tane daha yardımcı detay var. ‘İç ünite’, bobinden evden hava çektiğinde, sadece ısı çıkartmakla kalmaz. Ayrıca nemi de uzaklaştırıyor.

Bunu düşünün: Bir bardağa buzlu su doldurduğunuz sıcak bir günde ne olur? Dışarıda ıslanıyor, değil mi? Bunun nedeni, soğuk yüzeylerde nem yoğunlaşmasıdır. Aynı şey, iç ünitenizde de oluyor. Evinizdeki havanın nemi bobinde yoğunlaşıyor. Evde sıcak, yağlı bir günde gelirseniz ve AC kapalıysa, termostat üzerindeki sıcaklık düşüşünü görmeniz için cihazı açtıktan sonra biraz zaman alabilir. Önce AC, havadaki nemi giderir ve sonra yavaş yavaş dışarıdaki ısıyı dışarı çeker. Görmek? Bu kadar zor değildi! Şimdi, en önemli soru ne olacak: Bu bana nasıl yardımcı oluyor? Bunun sisteminize nasıl yardımcı olabileceğini görmek için hazır mısınız? Enerji için ne ödemenizden en iyi nasıl faydalanacağınızı bilmek ister misiniz? Bu sorulara yaklaşan bir yazı ile cevap vereceğiz. 

Gelir İdaresi Başkanlığı altyapısına uygun hizmet vermekteyiz.

Call Now ButtonHemen Ara